środa, 27 lipca 2011

Poprawne mycie włosów w kilku krokach

Aby mieć sprężyste, puszyste i lśniące włosy wystarczy stosować kilka podstawowych zasad. Oto one:


Mycie włosów - zasada 1: Woda
Włosy można myć tak często, jak tego wymagają. Ważne jest, by przy myciu używać letniej wody. Gorąca woda wysusza skórę głowy i wzmaga pracę gruczołów łojowych, przez co włosy się przetłuszczają szybciej. Płukanie włosów powinno trwać pięć razy dłużej niż samo ich mycie. Pianę z szamponu najlepiej zmyć zimnym strumieniem wody, wtedy łuski włosów domkną się, a ich powierzchnia stanie się gładka i lśniąca. 


Mycie włosów - zasada 2: Czesanie włosów
Przed przystąpieniem do mycia, włosy należy dokładnie rozczesać. Dzięki temu unikniemy nadmiernego ich splątania. Bezpośrednio po umyciu nie należy nigdy czesać mokrych włosów szczotką, ponieważ w ten sposób można uszkodzić ich strukturę. Najlepiej będzie, gdy mokre włosy rozdzielimy delikatnie palcami, a następnie rozczeszemy grzebieniem o rzadkich zębach.


Mycie włosów - zasada 3: Szampony
Ważne jest, aby szampon, którego używamy, był dostosowany do rodzaju włosów. Na rynku dostępne są szampony przeznaczone do włosów suchych, normalnych, przetłuszczających się oraz do włosów wymagających specjalnej pielęgnacji, np. farbowanych, ze skłonnością do łupieżu czy wypadania. Osoby, które codziennie myją włosy, mogą stosować delikatne szampony dla dzieci lub zawierające wyciągi z ziół, np. z rumianku. 


Szamponu nigdy nie należy lać bezpośrednio na głowę. Niewielką jego ilość wlewamy w dłoń, rozcieńczamy z odrobiną wody i dopiero wtedy nanosimy na włosy. Jeżeli włosy myjemy codziennie, wystarczy, że szampon nałożymy tylko raz. W salonach fryzjerskich szampon stosuje się najczęściej dwukrotnie – za pierwszym razem, aby oczyścić skórę głowy z łoju, kurzu i pozostałości po środkach pielęgnacyjnych, takich jak lakiery, pianki czy żele, za drugim razem, aby dokładnie umyć włosy. 


Mycie włosów - zasada 4: Mycie włosów
Mycie włosów polega na delikatnym masowaniu opuszkami palców skóry głowy. Podczas mycia włosy można lekko ugniatać, natomiast niedopuszczalne jest ich tarcie, szarpanie czy też intensywne drapanie skóry głowy paznokciami.


Mycie włosów - zasada 5: Odżywianie
Nakładamy na dłoń niewielka ilość odżywki w zależności od długości i gęstości włosa, mniej więcej wielkości kulki winogrona.
Delikatnie nakładamy odżywkę na włosy, zachowując 5 cm odstęp od skóry głowy  i kierujemy się ku końcówkom , ruchem ciągłym i delikatnym. Pozostawiamy preparat na 
włosach ok 2 min. Obficie płuczemy włosy chłodną wodą. Tak aby zmyć dokładnie odżywkę


Mycie włosów - zasada 6: Wycieranie włosów
Umytych włosów nie należy wykręcać i wycierać ręcznikiem. Czynności te mogą naruszyć strukturę włosa, na przykład sprawić, że włosy staną się łamliwe. Najlepiej jest na 10 lub 15 minut owinąć mokrą głowę ręcznikiem, w który wsiąknie nadmiar wody. 


Mycie włosów - zasada 7: Suszenie włosów
Włosy powinny schnąć naturalnie. Jeżeli nie ma innej możliwości i zmuszeni jesteśmy do skorzystania z suszarki, to wybierzmy najchłodniejszy strumień powietrza. Włosy suszy się zawsze zgodnie z układem łusek – zaczyna się więc od nasady włosów, kierując się stopniowo ku ich końcówkom.

Oto parę propozycji ode mnie :
 • Maska regenerująca
 1. L'Oreal Professionnel, Serie Expert, Absolut Repair, Maska regenerująca włosy bardzo uwrażliwione,  poczytaj o tym kosmetyku TUTAJ
 2. Kerastase, Nutritive Nectar Thermique (Nektar termiczny do suchych włosów) poczytaj o tym kosmetyku  TUTAJ
 3. L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych poczytaj o tym kosmetyku TUTAJ
 4. Malwa, Studio Gloria, Maska do włosów suchych, zniszczonych i farbowanych  poczytaj o tym kosmetyku TUTAJ
 • Odżywa, serum, balsam regenerująca 
 1. L'Oreal Professionnel, Serie Expert, Absolut Repair, Odżywka regenerująca włosy bardzo uwrażliwione poczytaj o tym kosmetyku TUTAJ
 2. Farouk, Biosilk, Silk Therapy Treatment (Naturalny jedwab - odżywka regenerująca bez spłukiwania) poczytaj o tym kosmetyku TUTAJ
 3. Wella, System Professional, Perfect Ends (Kuracja na końcówki włosów) poczytaj o tym kosmetyku TUTAJ
 4. Artistry, Satinique, Hi Gloss Serum, Serum do włosów poczytaj o tym kosmetyku TUTAJ
 • Szampon regenerujący
 1. L'Oreal Professionnel, Serie Expert, Absolut Repair, Szampon do włosów zniszczonych poczytaj o tym kosmetyku TUTAJ
 2. Lush, Trichomania (Szampon w kostce do włosów suchych i kręconych) poczytaj o tym kosmetyku TUTAJ
 3. Joico, K - PAK Reconstruct, Szampon (do włosów zniszczonych) poczytaj o tym kosmetyku TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie