wtorek, 2 sierpnia 2011

Jak dbać o wargi?

Nasze usta są pozbawione gruczołów tłuszczowych, przez co wysychają i pękają  w upalne lato i mroźne zimy. Jeżeli na  wargach pokazała się sucha skóra - na nic zda się błyszczyk.
Kiedy nie pomagają balsamy czy wazelina na  suche usta, z pomocą przychodzi nam pielęgnacja domowymi sposobami. Oto parę trików jak sobie poradzić z tym problemem.

  • peeling enzymatyczny 
nałóż na suche usta niewielka ilość peelingu enzymatycznego firmy DAX Cosmetics (TUTAJ)
pozostaw około 15-20 min. Potem po prostu zetrzyj go delikatnie chusteczką.
Jego delikatna formuła sprawi, że sucha skóra zniknie, pozostawiając gładkie wargi. Następnie odżyw je.

  • Miód
Doskonale na spierzchnięte usta działa znany od dawna domowy sposób smarowania ich miodem. Zawiera dużą ilość łatwo przyswajalnych cukrów prostych: glukozę i fruktozę oraz mikroelementy, witaminy i silne antyutleniacze, tzw. polifenole. Te składniki sprawiają, że skóra warg stanie się gładsza.
  • maseczka miodowo-bananowa
W przypadku, kiedy usta są spierzchnięte i łuszczą się (szczególnie zimą), warto zastosować smaczną maseczkę miodowo-bananową. Widelcem rozgnieść dwa plasterki banana, dodać łyżkę płynnego naturalnego miodu. Nałożyć na czyste i osuszone usta na 15 minut. Potem po prostu zlizać.
  • Domowy balsam do ust
Domowym sposobem można wykonać również balsam ujędrniający i wygładzający usta. Jedną łyżeczkę kremu (np. Nivea) wymieszać z ½ łyżeczki miodu. Balsamem smarować popękane, spierzchnięte usta. Zetrzeć chusteczką higieniczną po około 15 minutach.


Teraz jesteśmy gotowe aby się całować :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie