poniedziałek, 26 września 2011

Czym nakładać Cienie.?

Wczoraj, po przeczytaniu kolejnego negatywnego komentarza na temat aplikacji cieni za pomocą palców, wpadłam na pomysł tematu następnego posta. Stwierdzenie,że nakładanie cienia palcem jest nieprofesjonalne - jest  mylne. Tak więc jak już kiedyś pisałam wasze, komentarz są dla mnie ważne.
Wiele z was zastanawia  się czym nakładać cienie na powiekę alby prawidłowo wykonać make up.
Do wyboru mamy wiele opcji:
 • palec
 • gąbeczka
 • patyczek do uszu
 • pędzel z naturalnego włosia
 • pędzel z syntetycznego włosia
 1. Palcem - nakładamy bazy pod cienie, korektory pod oczy, cienie kremowe oraz wg. wielu wizażystów cienie sypkie, które "wcieramy" w powiekę, ponieważ w ten sposób są one intensywniejsze oraz zapobiegamy osypywaniu się ich pod oczami.
 2. gąbeczka - aplikacji gąbeczka nie praktykuję i nie polecam, jest mało precyzyjna i nie wygodna
 3. patyczek do uszu - także nie używam tego narzędzia do aplikacji ceni. Wiele osób używa go do rozcierania kreski- cienia pod okiem. Efekt bardzo dobry.
 4. pędzelek z naturalnego włosia - moje ulubione pędzle. W zależności od wielkości pędzla, zmienia się jego zastosowanie. Pędzle te używamy do cieni sypkich i prasowanych, różów i pudrów. Te pierwsze znacznie osypując się ale za to bardzo dobrze poddają się cieniowaniu.
 5. Pędzle z włosia syntetycznego - idealne do nakładania podkładów, korektorów i pomadek.
Dziewczyny w codziennej kosmetyczce nie powinno zabraknąć minimum trzech podstawowych pędzli do cieni. Oczywiście pomijając pędzle do pudru i różu.
 1. szpiczasty, dłuższy do nakładania cieni w załamaniu powieki;
 2. okrągły średniej długości- do nakładania cienia podstawowego;
 3. duży, puchaty do wycieniowania ciemnych cieni w załamaniu powieki.
1,2,3
Z czasem mam nadzieję że będę mogła pokazywać wam moje zdjęcia z propozycjami makijażu oraz technik nakładania krok po kroku. tym czasem nie posiadam tak dobrego aparatu , tak więc jeżeli macie pytania piszcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie