poniedziałek, 10 października 2011

komfort na twarzy...

Drodzy panowie. Niestety jesteście w tej gorszej sytuacji niż kobiety pod względem ochrony twarzy przed zimnem . Dlaczego? Nie używacie podkładów, pudrów które stanowią ważna barierę między środowiskiem zewnętrznym a cerą. Dla was pomyślano o tym w innych kosmetykach. Tym razem żele idą na bok. Ich wodna konsystencja jest bardzo niedobra na mrozy i chłody. Trzeba będzie przemóc swoje niechęci do kremów na rzecz zdrowia i komfortu.
Cera mężczyzny - w okresie zimowo- jesiennym bardzo często wystawiona jest na ekstremalne warunki. Mocne nagrzewanie wnętrza samochodu oraz częste przebywanie na zewnątrz w mróz bez odpowiedniej ochrony. Do tego dochodzi bledną pielęgnacja w tym okresie. Intensywne , nawilżanie, używanie kremu Nivea lub wysuszanie kosmetykami po goleniu. 


Jak prawidłowo je aplikować ? na pewno nie bezpośrednio na twarz. Nakładamy niewielką ilość na dłonie i tam energicznie rozmasowujemy oraz ogrzewany, tak aby konsystencja była delikatniejsza dla twarzy a jej aplikowanie odbywało się partiami ( czoło, nos, broda, policzek lewy policzek prawy oraz żuchwa). Jeżeli po aplikacji twoja twarz się świeci a ty czujesz, że jest tłusta odciśnij nadmiar na ręczniku papierowym , a następnym razem użyj mniej kremu.
Jeżeli krem zaczniesz rozcierać na twarzy  :

  • przez jego gęstość zaczniesz rozciągać skórę w różne strony;
  • możesz spowodować że naniesiesz zbyt dużo kremu i ciężko będzie Ci go usunąć;
  • przetłuścisz cerę.

Tak więc co dla was?
Kremy, które wam polecam są dosyć gęste, bardzo wydajne, tłuste ale za to w odpowiednim dawkowaniu spełniają swoje zadanie bez obciążania cery.Iwostin, lipidowy krem SPF 15

Kolastyna, Seria ochronna na zimę, Krem do pielęgnacji cery wrażliwej z prowitaminą B5
Dax Cosmetics, Perfecta Winter Care, Krem ochronny dla narciarzy
Neutrogena Formuła Norweska Krem do twarzy na zimę
DERMIKA Exist - krem regenerujący do skóry suchej 50ml

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie