środa, 25 stycznia 2012

Wyobraź sobie, że Twojego Bloga nie ma !!!!

Dlaczego? ponieważ treści jakie na naszych blogach zamieszczamy będą prawdopodobnie nielegalne wg ACTA. Recenzje kosmetyków (co gorsza negatywna) w których podajesz nazwę firmy oraz zdjęcie (czyli wykorzystujesz nazwę i wizerunek produktu) będą nielegalne. 
Na początku myślałam że to trochę nakręcanie się nad wyrost, ponieważ kto będzie sprawdzał tyle milionów blogów ! 
Ale Drogie dziewczyny - niestety prawa autorskie to bardzo rozbudowane pojęcie - Pamiętamy, że za każdym produktem stoi mnóstwo wydanych pieniędzy na  produkcje, marketing itp. itd. Blogi lub strony typu Wizaż.pl mogą bardzo pomagać markom w promowaniu produktu ale także równie dobrze zaszkodzić gdy takowy okaże się bublem ! 
To zapewne nie podoba się wielkim korporacjom a ACTA da im do ręki narzędzie do walki z promowaniem złej opinii o produkcie .
Nie potrafię sobie tego wyobrazić ! O czym będziemy pisać ? 
Każdy komentarz będzie musiał być przez nas cenzurowany ( staniemy się adminami własnych blogów), gdy tylko pojawią się w nim nazwy produktów , odnośniki do strom itp. będziemy musieli go usuwać! Uważać będzie trzeba na to co jest na zdjęciach w tle - tak aby nie znalazły się tam loga , wizerunki czy produkty które podlegałyby prawom autorskim. Ach pisałabym o tym jeszcze długo ale wiem że Tego nie przeczytacie , tak więc zamieszczam dwa filmy które wiele obrazują i tłumaczą ! 
MÓWIĘ STANOWCZE NIE DLA ACTA - WYCIĄGNIJMY WNIOSKI PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH - BO TAKI STRZAŁ W KOLANO JAKI OTRZYMALIŚMY OD RZĄDU, NA KTÓRY SIĘ GŁOSOWAŁO JEST NIEWYBACZALNY!!! 
DZIEWCZYNY NIE DAJMY SIĘ I WALCZMY PRZECIWKO ACTA!!!!
5 komentarzy:

 1. Prawda jest niestety brutalna: jeśli wejdzie w życie ta ustawa to niestety wiekszość blogów będzie musiała zostać usunięta. Nie wiem jak miałabym pisać o jakimś produkcie nie podając jego nazwy ani zdjęć, więc z ciężkim bólem serca usunę bloga. Uważam, że mamy prawo do wyrażania własnych opinii na blogach czy forach internetowych, a zabranianie tego godzi w wolność słowa i tym samym w prawa człowieka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinnyśmy się nie poddawać tak łatwo! taki stan rzeczy tylko mnie mobilizuje do sprytnego obchodzenia prawa - na wszystko jest sposób i ja go znajdę!

   Usuń
 2. Czytam :) zgadzam się z Tobą jest to bardzo kontrowersyjna sprawa.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie