piątek, 7 września 2012

purpurowy ciemny fiolet

Witajcie,

"Fioletowy od zawsze kojarzył się z władzą, uduchowieniem i szlachetnością. Podobna do fioletu purpura była bardzo cennym barwnikiem naturalnym, uzyskiwanym z niektórych gatunków małży, używano jej w starożytności, a później w średniowieczu, do farbowania płaszczy osób piastujących wysokie stanowiska. W religii purpura symbolizuje mękę Chrystusa, w imperialnej Anglii była jedynym kolorem, którym w czasie żałoby można było dopełnić odcienie szarego i czarnego, przez co aż do początku XIX wieku był uważany za kolor ponury.
W latach 60. fiolet stał się kolorem buntu i przemian, uznawano go za niekonwencjonalny i prowokujący, zaś odcienie fioletu stały się symbolem młodości i poszukiwania wolności.
W Tajlandii fiolet jest kolorem żałoby dla wdów."

Wielka szkoda, że ten kolor wpisał się w historię tak dosyć ponuro. A patrząc z innej strony ten odcień przecież jest zarezerwowany dla najpiękniejszych kwiatów. 

Proponowany przezemnie kolorek to INGLOT 940

Jak wam się podoba taka propozycja na jesień? Myślicie, że ten kolorek jest ponad trendami modowymi i będzie królował zawsze i pomimo wszystko?

1 komentarz:

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie