czwartek, 21 lipca 2011

Naturalne peelingi - zrób to sam

Witam,
dzisiaj kolej na kąpiel z peelingiem. Pomyślałam, że mogę się z wami podzielić swoja wiedzą na temat naturalnych peelingów (scrubów), które w niczym nie są gorsze od tych kupowanych w sklepie. zalety to:

  • składniki naturalne
  • zastosowanie kompozycji składników ,na  które nie mamy uczulenia
  • domowe SPA, odprężenie ciała i ducha
  • dostarczenie skórze, naturalnego nawilżenia, składników odżywczych
  • satysfakcja z własnego dzieła
1. Peeling z limonki 

Przetnij limonkę na pół. Wejdź pod prysznic, ale zanim jeszcze zamoczysz skórę, wymasuj połówką limonki ramiona, brzuch, piersi, dekolt i szyję. Użyj drugiej połówki do reszty ciała. Powinnaś jednak omijać okolice oczu i twarzy.
Pozostaw na skórze na kilka minut i rozkoszuj się przez chwilę ciepłą parą pod prysznicem. Następnie spłucz, delikatnie osusz skórę i nałóż swój ulubiony balsam nawilżający.

Dlaczego limonka ma tak zbawienny wpływ na naszą skórę?
Limonka zawiera enzymy, które rozkładają martwe komórki naskórka, pozostawiają.

2. Peeling z kawy 
Działanie:
- wygładzenie skóry,
- stymulacja krążenia krwi,
- poprawa kolorytu skóry,
- wspomaganie działania przeciwcellulitowego,
- odżywienie i natłuszczenie skóry.
Skład:
- pół kubka zmielonej kawy,
- dziecięca oliwka lub olej roślinny,
- cynamon,
- żel do kąpieli.
Sposób przygotowania peelingu z kawy:
Zalewamy kawę wrzątkiem, odlewamy nadmiar wody, dodajemy pozostałe składniki. Masujemy ciało. Spłukujemy obficie ciepłą wodą. Zamiast oliwki i żelu można dołączyć do peelingu kawowego oliwkę do kąpieli lub pod prysznicPrzy skórze naczynkowej należy zrezygnować z cynamonu, który dodatkowo pobudza krążenie i rozgrzewa.


3. Cynamonowy peeling stóp  

działanie
Cynamon wykazuje niesamowite zdolności wspomagające leczenie infekcji drożdży. Wstępne badania laboratoryjne oraz badania na zwierzętach wykazały, że może mieć on również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Więc jest idealnym dodatkiem do kosmetyków do pielęgnacji stóp. A dodatkowo jego właściwości zamknięte w aromacie pozwalają odprężyć się i zrelaksować. Miód, potrzebny do peelingu stóp, również jest ceniony jako środek bakteriobójczy. Zabiegi pielęgnacyjne na bazie miodu działają oczyszczająco i wygładzająco. Właściwości tych dwóch produktów sprawiają, że połączenie miodu i cynamonu w kosmetyku do pielęgnacji stóp, to świetny pomysł.

Cynamonowy peeling stóp - sposób przygotowania:

1 łyżka brązowego cukru
2 łyżki gęstego miodu
1 łyżeczka sproszkowanego cynamonu

Wymieszaj cukier z cynamonem, dodaj miód i dokładnie wszystkie składniki. Nałóż na wymoczone stopy. Masuj stopy kilka minut, po czym spłucz i posmaruj kremem do stóp. Pachnący cynamonem peeling sprawi, że skóra stanie się delikatniejsza, miększa, lepiej odżywiona, a stopy odprężone.

4.Domowy peeling z olejem rzepakowym 

skład:

· 1/4 szklanki oleju rzepakowego (lub innego dostępnego w szafce kuchennej) - ważne aby był to olej lub oliwa, ponieważ oliwka dla niemowląt zwykle zawiera parafinę, która nie jest przyjacielem naszej skóry;
·1/4 szklanki mleka;
·1 szklanka płatków owsianych;
·dwie łyżki stołowe miodu;
·odrobina kremowego żelu pod prysznic;
·1/4 szklanki brązowego cukru (biały też może być);

Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki dodajemy w wyżej wymienionej kolejności do miseczki. Kolejność jest ważna, ze względu na rozpuszczalność cukru w mleku - jak się rozpuści, to nie będzie miał właściwości peelingujących!  

Komponenty naszego peelingu szybko mieszamy i nakładamy na ciało, okrężnymi ruchami. Starannie masujemy łydki, uda, pośladki, brzuch i ramiona - zawsze w prawą stronę. Zabieg powinien trwać około 6 minut. Peeling należy przygotować i stosować bezpośrednio przed kąpielą. Po zabiegu dokładnie spłukujemy resztki specyfiku i myjemy całe ciało.  

Po kąpieli warto całe ciało natłuścić olejem rzepakowym lub oliwą z oliwek.  

Taki zabieg powoduje, że ciało robi się gładkie i jędrne, a skóra nabiera ładnego koloru! Dodatkowo lepiej wchłaniają się zastosowane kosmetyki, np. balsam brązujący.  

Jeśli dodatkowo zależy Ci na przyjemnym zapachu kosmetyku - możesz dodać kroplę olejku waniliowego (a nawet cukru waniliowego), a wieczorem kilka kropel lawendowego.  

Peeling stosowany regularnie - 2 razy w tygodniu - daje świetne rezultaty. 

5. Peeling cukrowy z witaminą A i E 
Kryształki cukru usuną martwe komórki naskórka i doskonale go wygładzą, dodatek witamin A i E zadziała 

sposób wykonania :

Do pół szklanki cukru dodaj łyżkę miodu. Wyciśnij 3 kapsułki witaminy A + E (do kupienia w aptece). Uzupełnij 1/3 szklanki oliwy z oliwek i 3 łyżkami oliwki dla niemowląt. Dorzuć dwie gałązki posiekanego rozmarynu (nada peelingowi piękny aromat). Zmieszaj. Po połączeniu składników mieszanina oleju i oliwki powinna przykrywać cukier centymetrową warstwą. Tak przygotowanym peelingiem masuj ciało dwa razy w tygodniu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie