piątek, 16 września 2011

Jak dbamy o cerę Jesienią?

Przyszła jesień, a wraz z nią także wahania temperatur. Powinnyśmy zadbać o cerę w tym okresie, a niestety o tym zapominamy.
Panie rozgrzane letnim słońcem, zadowolone z opalenizny, poprawy stanu skóry, zapominają, że aura wokół nas się zmieniła. Zmienia się także zapotrzebowanie na składniki dla naszej cery, i w tym monnecie powstaje problem. Nie dostosowujemy pielęgnacji do panujących  warunków atmosferycznych i skarżymy się na gorszy stan skóry jesienią.

  • Czym robić demakijaż lub oczyszczać twarz?
Kosmetyków do demakijażu twarzy jest wiele. Wszystko zależy jaką mamy cerę. 
Wrażliwą należy zmywać mleczkiem , śmietanką i raz w tygodniu używać peelingu enzymatycznego.
Cerę tłustą nie męczmy żelami oczyszczającymi, które zawierają drobinki ścierające i poudają ją do wytwarzania sebum. Unikajmy także tych, które zawierają w sobie alkohol. Ten typ cery nie toleruje mleczka i toniku ze względu na jego ciężkość. Zaleca się płyn micelarny i także peeling enzymatyczny 2-3 razy w tygodniu (peeling do cery wrażliwej) 

  • Jaki krem jesienią?
Przy wyborze kremu na każdą porę roku trzeba się kierować typem swojej skóry. W przypadku jesieni także. Dlatego krem na lato zużywamy do końca nap na dłonie lub po depilacji, a zaopatrujemy się w krem na jesień.
Przy cerze wrażliwej krem powinien być bardziej tłusty, także warto pomyśleć o podkładzie na bazie oleju zamiast wody.
Cera z naczyńkami wymaga dodatkowych ampułek pod krem na pajączki. Unikamy częstego złuszczania do niezbędnego minimum. 
tłusta i mieszana jesienią także wprowadzając małe zmiany w konsystencji kremu, mimo wszystko powinien być gęstszy niż ten latem.
  • Co powinien on zawierać? 
przede wszystkim Ceramidy, które uszczelniają naskórek i zapobiegają utracie wody.  Kwas hialuronowy, który wiąże wodę w skórze i zatrzymuje ją nadając nawilżenie ( niestety jego cząsteczki nie przenikają przez naskórek, dlatego kremy z tym kwasem w niczym nie są lepsze od tych z innymi składnikami nawilżającymi ). oleje roślinne i mineralne, filtry UVA i UVB.Składnik NMF (naturalny czynnik nawilżający). Pamiętaj aby pojemniczek z kremem nie był zbyt wielki, gdyż zimą zmienisz go na inny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie