czwartek, 13 października 2011

Nie my(dl)l się....

Pobudka ! 6:30- 7:00 rano wstajemy i czas na poranną toaletę.
Orzeźwiające umycia twarz zimna wodą - to jedna z tych czynności, która skutecznie nas budzi.
Sama woda niestety nie myje!. Zmywa jedynie kurz i pot. Jedak na twarzy jest także tłuszcz i naskórek. Używanie wody z mydłem (zasadowym) powoduje, że więcej sobie szkodzisz niszcząc kwaśną florę. Na twarzy mamy naturalny płaszcz ochronny ( hydro-lipidowy czyli wodno- tłuszczowy), mydło zasadowe bardzo osłabia tą warstwę , w skutek czego szybko pojawiają się nowe wypryski i niedoskonałości. Do mycia twarzy używa się tylko preparatów specjalistycznych, które dokładnie oczyszczają skórę , zachowują odpowiednie pH oraz wspomagają działanie kremów. 
W doborze kosmetyków kieruj się typem swojej skóry:

  1. skóra przetłuszczająca się - świeci się na całej powierzchni lub w strefie T ( czoło, nos, broda) dla ciebie są preparaty z Cynkiem, siarką lub na bazie ziołowej. Bardzo dobrze matują skórę ( bez przesuszania jej) doskonale oczyszczają , uspokajają gruczoły łojowe .
  2. skóra wrażliwa - wybieraj kosmetyki do cery alergicznej czyli te hypoalergiczne, bezzapachowe, delikatne w działaniu. Najczęściej pozbawione są konserwantów, które stosuje się w większości naszych kosmetyków. Najlepiej zaglądaj za nimi do apteki.
  3. skóra łojotokowa - objawiająca się licznymi pryszczami, wciąż powracającymi. Unikaj peelingów ziarnistych!. Dla tego typu skóry powstały preparaty z kwasami złuszczającymi naskórek (salicylowymi lub owocowymi). Skutecznie oczyszczają pory, maja działanie antybakteryjne. W skład nich wchodzi min. dobrze znany olejek z drzewa herbacianego. pisałam o nim TUTAJ
  4. skóra normalna - czyli taka, która nie sprawia Ci większych problemów. O jej zdrowie także trzeba dbać. W tym celu wybieraj preparaty nawilżające. 
Oto parę sprawdzonych kosmetyków do mycia twarzy.

moja inwencja twórcza
  1.  L'Oréal, Pure Zone, 30 s.Chrono Clear, żel głęboko oczyszczający ze szczoteczką, do skóry tłustej i trądzikowej, 150 ml/22,50 zł - więcej o produkcie pisałam TUTAJ
  2. Biodema, Sebium Moussant, antybakteryjny żel do skóry tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. Także zamiast pianki do golenia przy problemach z zapaleniem mieszków włosowych. 200 ml/44 zł (w aptekach)
  3. Iwostin, Purritin, pianka oczyszczająca do skóry tłustej, mieszanej, wrażliwej i alergicznej, z olejkiem z drzewa herbacianego i triclosanem , 165 ml/31 zł (w aptekach)
  4. Vichy, Normaderm, żel oczyszczający, 200 ml/37 zł (w aptekach)
  5.  Vichy Homme, Gel Nettoyant Purifiant, żel oczyszczający do mycia twarzy z kwasem salicylowym, 125 ml/47 zł (w aptekach).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie