wtorek, 9 sierpnia 2011

Cudowny olejek z drzewa herbacianego

Olejek ten ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Dzięki temu może być skutecznym środkiem wspomagającym leczenie różnego rodzaju infekcji, na które zapadamy w okresie jesienno-zimowym i nie tylko. Badania mikrobiologiczne wykazały, że olejek z drzewa herbacianego niszczy wiele bakterii Gram-dodatnich* i Gram-ujemnych**, w tym bakterie odpowiedzialne za liczne choroby dróg oddechowych. Dlatego też inhalacje z wykorzystaniem tego olejku polecane są przy zapaleniu zatok, chorobach gardła, uciążliwym kaszlu.
Olejku z drzewa herbacianego nie mogą stosować kobiety w ciąży i dzieci poniżej 3 lat. Dużą ostrożność powinni zachować również alergicy i osoby, u których wcześniej wystąpiły uczulenia przy stosowaniu innych olejków eterycznych.

  • Osobiście w czasie gdy choruję na grypę lub przeziębienie, w moim mieszkaniu rozkładam dwa kominki na olejki eteryczne. Nalewam gorącej wody do  kominka i dodaję 4-5 kropli olejku z drzewa herbacianego. Pozwalam w ten sposób oczyścić powietrze z bakterii, a jednocześnie udrażniam swoje drogi oddechowe poprzez inhalację, co przyspiesza mój powrót do zdrowia. Zapach jest bardzo delikatny, nie drażni, nie powoduje bólu głowy, nie przeszkadza domownikom.

  • Olejek z drzewa herbacianego używam także do pielęgnacji twarzy. Ma działanie silnie antybakteryjne tak więc na trądzik nadaje się idealnie. Zawsze przed miesiączką "wyskakują mi" drobne pryszczyki (najczęściej te, których nie powinno się wyciskać) wtedy właśnie traktuje je tym olejkiem. Wystarczy na patyczek do uszu wylać 1 kropę i potrzeć pryszcza. Oczywiście następny wyprysk smaruję drugim końcem patyczka, także nasączonym olejkiem. Powtarzam zabieg rano i wieczorem. Po dwóch dniach wyprysk zanika. A o 4 - 5dni nie ma po nim śladu.
  Cena : od 8,00 - 15,00 zł 


  * i **

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Dziękuję za ten komentarz.
  Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie