środa, 28 września 2011

Kolor korektora a jego zastosowanie.

Kupiłaś sobie paletę korektorów i nie wiesz jaki kolor do jakich partii twarzy i defektów używać? Na opakowaniu nie było wskazówek? Twój korektor nie spełnia swojego zadania? 
Podpowiem Ci jak odpowiednio aplikować ten cenny i niezastąpiony kosmetyk, gdzie go nakładać oraz jakich nawyków wystrzegać się.

  1. odcień  jasno-różowy:
    Wiele lat uczono wizażystów aplikowania żółtego korektora na cienie pod oczami. Efekty nie zawsze były zadowalające. Dlaczego? kolor takiej obwódkę pod oczami często bywa brunatny, ciemno-beżowy  lub szary. Nakładając żółty korektor tylko nieznacznie rozjaśniamy odcień brązu, a powinniśmy na zasadzie neutralizacji - pochłonąć go innym kolorem. I tu stosujemy odcień różowy. Ten kolor potrafi całkowicie zamaskować sińce, nadając oku młodzieńczy , odświeżony wygląd. Polecany 
    zwłaszcza przy porannej opuchliźnie.
  2. odcień żółty:
    stosowany na przebarwienia. Także polecany przy sińcach pod oczami, które maja zabarwienie fioletowe lub czerwone. Świetnie sprawdza się przy tzw. wypiekach powstałych w wyniku nagłej zmiany temperatury (pisałam o tym TUTAJ )
  3. odcień zielony:
    ten kolor nie jest dla wszystkich. Niestety nieumiejętne nałożenie go, może narobić więcej skód, niż pomóc. Tak jak żółty maskuje drobne wypryski, pajączki, rumieńce. Ma większe zastosowanie wśród osób młodych ze zmianami trądzikowymi. Zawarte w nim składniki bardzo często mają działanie antybakteryjne. Mocno kryjący.
  4. odcień biały:
    tzw korektor rozświetlający. Oszczędnie używany ze względu na swój surowy kolor. Nadaje się do rozświetlania środkowej części twarzy oraz łuku brwiowego. Częściej używany przy makijażach ślubnych, wieczorowych i fotograficznych.
  5. odcień beżowy:
    ten kolor ma za zadanie wyrównać koloryt twarzy. Najpopularniejszy z odcieni korektorów. Często o gęstej konsystencji - nie nadaje się pod oczy. Stosowany także przy kamuflażach. Wykazuje zdolności do pokrywania plam oraz piegów.
  6. odcień fioletowy:
    niezwykle rzadko dostępny korektor. Stosowany do ukrywania piegów, żółtych i pomarańczowych plam. Ze względu na podobne działanie korektora beżowego - fioletowy jest używany raczej do profesjonalnych lub bardzo trudnych makijaży.
Technika aplikacji:
  1. Nigdy nie nabieraj korektora palcem  z opakowania ( w ten sposób zachowasz higienę kosmetyku i nie doprowadzisz do tworzenia się w nim bakterii. Do tej czynności używaj czystego pędzelka lub szpatułki)
  2. jeżeli posiadasz korektor w sztyfcie - nie aplikuj go bezpośrednio na twarz ( w przeciwnym razie gdy będziesz chciała ukryć np: wyprysk - przeniesiesz bakterie na korektor i przy ponownym zastosowaniu zainfekujesz inne miejsce)
  3. do nakładania używaj pędzelków z syntetycznego włosia;
  4. korektor wyciśnij na grzbiet dłoni i z tego miejsca dawkuj jego ilość za pomocą pędzla;
  5. korektor pod oczy nałóż pędzelkiem lub palcem i delikatnie wklep. Zachowaj kierunek rozprowadzania kosmetyku - od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Nigdy nie naciągaj skóry pod oczami;
  6. Nałożony na twarz korektor rozcieniuj za pomocą gąbeczki lub palca;
  7. stosuj korektor pod podkład- nie odwrotnie;
  8. po skończonym makijażu - zawsze wypierz pędzel i gąbeczkę;


1 komentarz:

  1. Cześć, czy mogłabyś mi polecić korektor, którym ukryję cienie pod oczami. Szukam dobrego korektora w odcieniu różowym, który nie wysuszy skóry i będzie naturalnie wyglądał. Rzadko się maluje, ponieważ spędzam w pracy 100% czasu przed komputerem i nie chce podrażniać skóry oczu, które często zdarza mi się pocierać. Chciałabym kosmetyk, który mogłabym również używać solo. z odrobiną maskary i różu na policzkach (czyli bez podkładu pudru, cieni i innych). No i oczywiście w pełnym makijażu na wyjścia :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie