piątek, 2 września 2011

trik kosmetyczny - podkład

Według najnowszych badań przeprowadzonych w USA i Wielkiej Brytanii ok. 90% kobiet używa podkładu o nieodpowiednio dobranym odcieniu. 
Mam nadzieje, że tym razem pomogę Ci w dopasowaniu podkładu do koloru skóry.
Jeżeli zasada trzech odcieni : jasny , pośredni i ciemny zawiodła i nie wiesz wciąz   w którym wyglądasz najlepiej, mam dla ciebie dodatkowy trik:
Zakup jeden podkład najjaśniejszy w gamie kolorów ( w odcieniu ciepły, czyli takim który ma lekki zabarwienie żółte. Odcień zimny jest o zabarwieniu różowym)
Do tego zakup drugi podkład w odcieniu dwa, trzy tony ciemniejszym od pierwszego. Najlepiej jakby były oba z tej samej firmy ale to nie jest konieczne. Ważną rzeczą jest dostosowanie podkładu do typu cery czyli :

  • do suchej - nawilżający
  • do mieszanej- matujący
(podaje dwa typy cery, gdyż zazwyczaj do tych dwóch cer są dostosowane podkłady. Nie licząc cery dojrzałej  lub z naczyńkami itp.)
Jeżeli w domu posiadasz już ciemny podkład to wystarczy dokupić tylko jasny.

Jak dopasować podkład? 
metodą prób. Mieszaj ze sobą podkłady np: 2:1, 1:1, 3:1. (miarą może być jedna wyciśnięta pompka lub szpatułka, czyli np : dwie pompki jasnego i jedna ciemnego) to jaki odcień chcesz uzyskać zależy już od koloru twojej skóry w danym okresie. Mieszaj ostrożnie i z rozwagą. Po nałożeniu mieszanki, zrób sobie zdjęcie twarzy i sprawdź czy nie ma tzw. efektu maski. Odnośnikiem powinna być także twoja szyja. Przejście podkładu z końca żuchwy na czystą szyję musi przebiegać bardzo płynnie.

 Po sezonie letnim cera jest opalona a w zimowym blada - dlatego tak wygodne jest mieszanie podkładów aby uzyskać odpowiedni odcień. 

Wskazówka:
Maluj się zawsze skierowana twarzą do okna, tak aby światło dzienne ułatwiło Ci uzyskać najbardziej naturalny odcień podkładu. Powodzenia !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za ten komentarz.
Proszę o kulturę wypowiedzi. Pozdrawiam i Zapraszam ponownie